سرخط خبرها

بزرگسالان

دانلود فایل صوتی اخبار انگلیسی (six minute english) با متن (Mobile phones)

6minute-english

یکی از بهترین راه های تقویت listening این است که شما فایلهای صوتی ای را گوش کنید که در سطح زبان انگلیسی خودتان است و مفهوم آنها را متوجه می شوید.و البته بهتر است که متن انگلیسی هم داشته باشد یا فایل pdf , docx همراهش باشد. ادامه نوشته »

چگونه گرامر انگلیسی را یاد بگیریم؟

گرامر مبنای تسلط بر زبان انگلیسی است.تا زمانی که  درک شما از مفاهیم گرامری صحیح و عمیق نباشد، نمی توانید جملات انگلیسی را به صورت منطقی بیان کنید. اکثر زبان آموزان یادگیری گرامر را سخت و کسل کننده می دانند. با این حال با یادگیری تکنیک صحیح، می توان روش های جدیدی را برای آموزش و فهم مفاهیم گرامری یافت.

از طرفی دیگر باید به این نکته اشاره کنیم که برخی افراد در صحبت های خود، فقط سعی در رساندن منظور خود به شخص مقابل را دارند و کم تر به این نکته توجه میکنند که بهتر است منظور خود را با جملات درست و صحیح بیان کنند. از این رو این اشخاص همیشه به نکات گرامری در صحبت های خود توجه نمی کنند و آن را جدی نمی گیرند. ولی باید بگوییم که استفاده از ساختار درست در جملات امری مهم و ضروری است. بنابراین با مطالعه ی روش های زیر گرامر خود را تقویت کنید تا بتوانید روان تر صحبت کنید. ادامه نوشته »

یادگیری واژگان با استفاده از پسوند، پیشوند و ریشه

 

دایره واژگان خود را با استفاده از ریشه، پسوند و پیشوندها گسترش دهید.

در این مطلب می خواهیم در مورد یادگیری واژگان با استفاده از پسوند، پیشوند و ریشه بپردازیم و نمونه هایی از پرکاربردترین شان را بیان کنیم.

یادگیری آنها به ما کمک می کند تا حتی اگر معنی واژه ای را ندانیم، معنی ضمنی واژه در ذهنمان تداعی شود و یا لااقل از مثبت یا منفی بودن واژه آگاه شویم. به علاوه، از آنجا که واژگان بسیار زیادی در انگلیسی وجود دارند، احتمال آنکه هر روز با واژگان جدیدی روبرو شویم بسیار زیاد خواهد بود. واژگان بسیاری وجود دارند که برگرفته از ریشه های لاتین و یونانی هستند. در جدول زیر مهمترین آنها را به همراه مثال ذکر کرده ایم. ادامه نوشته »

روش های جادویی برای یادگیری زبان انگلیسی

شاید یکی از علل اینکه بعضی از افراد به سختی زبان انگلیسی یاد میگیرند و یا گاهی اوقات از یاد گیری آن کلافه میشوند، این است که روش های درستی را برای یادگیری زبان انگلیسی به کار نمی گیرند. از این رو ما میخواهیم شما را با برخی نکات در مورد یادگیری اصولی آشنا کنیم.

۱- از اشتباه کردن در زبان انگلیسی نترسید.

با اعتماد به نفس کامل انگلیسی صحبت کنید. حتما لازم نیست در مکالمات خود از کلمات سخت و دشوار استفاده کنید، زیرا اینکار باعث میشود تا تمام تمرکز شما بر روی نشان دادن دانش انگلیسی خود به طرف مقابل باشد و فکر شما از هدف اصلی صحبتتان دور شود. بنابراین روان تر صحبت کردن بهتر از این است شما در مکالمات خود دچار اشتباه شوید. همچنین به دیگران اجازه دهید تا اشتباهات شما را اصلاح کنند. (بالاخره یک روز اشتباهات شما تمام می شوند.) ادامه نوشته »

درباره آزمون آیلتس – IELTS

ielts

آیلتس مخفف International English Language Testing System به معنای سیستم بین المللی ارزیابی زبان انگلیسی است. این آزمون یک آزمون استاندارد بین المللی زبان انگلیسی برای افراد غیر انگلیسی زبان است. در حال حاضر این آزمون توسط دانشگاه کمبریج انگلستان، شورای فرهنگی بریتانیا و مرکز آیلتس استرالیا در بیش از ۵۰۰ مرکز در ۱۲۰ کشور جهان برگزار می‌شود. این آزمون از طرف موسسات آکادمیک بریتانیایی، کانادایی، استرالیایی، ایرلندی، نیوزلندی و آفریقای جنوبی و همینطور بالای ۳۰۰۰ موسسه ی آکادمیک در ایالات متحده آمریکا و نیز سازمانهای مختلف در سر تا سر جهان پذیرفته می شود. یکی از فاکتورهای پذیرش مهاجر در کشورهایی همانند استرالیا و نیوزلند اخذ نمره ی تعیین شده ازجانب این کشورها در این آزمون است. متقاضیان شرکت در این آزمون با توجه به اهدافشان در یکی از این دو نوع آزمون عمومی General و آکادمیک Academic شرکت می کنند.

اشخاصی که قصد ادامه ی تحصیل در مقاطع بالای کارشناسی در دانشگاههای انگلیسی زبان را دارند باید در نوع آکادمیک این آزمون و افرادی که قصد مهاجرت یا گذراندن دوره‌های کوتاه‌مدت فنی و حرفه‌ای و اخذ دیپلم را در کشورهای انگلیسی زبان همچون انگلیس، ایرلند، استرالیا و نیوزیلند را دارند، می‌توانند در نوع عمومی این آزمون شرکت کنند. – این آزمون از چهار بخش شنیداری، درک مطلب، نوشتاری و مکالمه تشکیل شده‌است. توانایی شنیداری و مکالمه داوطلبان امتحان آکادمیک و عمومی ‌ به‌ روش ‌مشابهی صورت می‌گیرد.

ادامه نوشته »

درباره آزمون تافل – TOEFL

 TOEFL2

آزمون تافل مخفف (Test Of English as Foreign Language)، آزمونی است که میزان توانایی افراد غیر انگلیسی زبان را در زمینه برقراری ارتباط به زبان انگلیسی در سطح دانشگاه‌ها و موسسات آموزشی ارزیابی می کند. بیش از ۹۰۰۰ دانشگاه در بیش از ۱۳۰ کشور در سراسر دنیا آزمون تافل را قبول دارند.

بسیاری از دفاتر اداری, دفاتر ثبت گواهی و اسناد نمره ی تافل را برای ارزیابی مهارت زبان انگلیسی افراد درخواست می کنند . به طور کلی دفاتر و موسسات آموزشی به نمره ی تافل اعتماد دارند. دپارتمان های مهاجرت برای گرفتن ویزای کار و اقامت، دفاتر پزشکی و ثبت اسناد برای درج مدارک تخصصی، و اشخاص برای تشخیص سطح زبان انگلیسی شان نمره ی این آزمون را میزان قرار می دهند. در حال حاضراین آزمون در دو نوع حضوری و اینترنتی گرفته می شود.

ادامه نوشته »

اصطلاحات و ضرب المثلهای انگلیسی با کلمات مربوط به حیوانات

Idioms And Sayings About Animals

در این بخش به بیان اصطلاحات و ضرب المثلها با کلمات مریوط به حیوانات می پردازیم.

در ادامه نوشته ببینید.

ادامه نوشته »

مبانی صحبت کردن به انگلیسی بخش دوم

I have + past participle

Again, ‘I have’ shows possession or something acquired. By adding a past participle you are informing someone of a past or completed action done by you.

Here are some examples:

I have done it.
“I have heard that before.”
“I have driven a car.”
“I have forgotten the words.”
“I have read that book.”
“I have eaten at that restaurant before.”
“I have flown in an airplane.”
“I have forgiven you.”
“I have seen you before.”
“I have written a letter.”

ادامه نوشته »

Dictionary
  • dictionary
  • English To English

Double click on any word on the page or type a word: